Záhradné jazierka

Okrasné jazierko, ktoré kypí zdravím, je miestom na zotavenie, uvoľnenie a odpočinutie si od starostí všedných dní. Chcete pestovať kvitnúce vodné rastliny, alebo radšej chovať okrasné druhy rýb? Prípadne sa v jazierku osviežiť? Jedno nevylučuje druhé a Vaše prianie je tu rozkazom.

V mestských, malých a stredných záhradách patrí okrasné jazierko k najčastejšej verzii vodnej plochy. Umiestňujeme ich tak, aby na ne bol čo najlepší výhľad z terasy alebo oddychovej časti domu. Pred samotnou výstavbou je potrebné sa rozhodnúť, či budeme pestovať len lekná a okrasné rastliny, alebo chceme zároveň chovať aj okrasné druhy rýb.

V prvom prípade Vám radi ponúkneme hotové plastové jazierka od spoločnosti AL-KO v objeme od 140 do 950 litrov. Takéto jazierka sa budujú na viditeľnom, ale dostatočne vzdialenom mieste záhrady, aby z nich nelietali do okien komáre. Nesmieme tiež zabudnúť na odtok prebytočnej dažďovej vody a zaistiť si odvodný pramienok, prípadne blízko obvodu nádrže vybudovať vsakovacie jamy vyplnené štrkom.

V tom druhom prípade je potrebné vybudovať tzv. fóliové jazierko, ktoré je v niektorých miestach hlboké aj viac ako 80 cm s ohľadom na bezpečné prezimovanie rýb. Fóliové jazierka sú v dnešnej dobe veľmi populárne. Svoju rolu tu samozrejme hrá možnosť pomerne ľahkého tvarovania a dlhá životnosť. Najnáročnejšie na objem, čistotu a hĺbku vody sú japonské koi kapre, kde hĺbka vody v jazierku, alebo lepšie povedané chovnej nádrži, by mala byť od 120 do 150 cm pri použití vysoko efektívnej filtrácie.

Udržať jazierko čisté a zdravé je v letných mesiacoch bez správne navrhnutej filtrácie takmer nemožné. Radi Vám pomôžeme vybrať ten správny tlakový alebo prietokový filter napr. od nemeckej spoločnosti OASE. Poradíme aké jazierkové čerpadlo je vhodné práve do toho Vášho jazierka. Vysvetlíme čo je to a ako funguje UV-lampa, alebo skimmer. Kompletné filtračné sady boli navrhnuté zo zámerom poskytnúť maximálny komfort z ohľadom na dlhú životnosť a primerané vstupné náklady.

Okrasné jazierko alebo potôčik v záhrade poteší nielen v sparnom lete, ale dodá záhrade čaro počas celého roka.

Naša spoločnosť Vám ponúka:

Návrh, dodávka a montáž

okrasné, kúpacie jazierka a potôčiky

Predaj jazierkovej techniky

Predaj jazierkovej chémie

Chcete doma pekné jazierko?

Zavolajte pre viac informácii

Napíšte pre viac informácii